?

Log in

No account? Create an account
Критичні зауваження на адресу церкви привели до відставки львівської чиновниці - Українська антирелігійна спільнота [entries|archive|friends|userinfo]
Українська антирелігійна спільнота

Live Journal User Rating

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Критичні зауваження на адресу церкви привели до відставки львівської чиновниці [Oct. 8th, 2015|02:33 pm]
Українська антирелігійна спільнота
ua_antireligion
[irengloria]
Начальник управління культури Львівської міськради Ірина Магдиш у середу, 7 жовтня, написала заяву на звільнення після того, як міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що «навряд чи зможе працювати з нею в одній команді». Причиною стало інтерв'ю, в якому серед іншого Магдиш критикувала зловживання з боку церковників, зокрема, зауважила, що в деяких районах відсутні культурні заклади, і єдина розвага для людей - церква. Більш того, в деяких школах створили імпровізований вівтар, і під час уроків іноді проводились богослужіння. Здавалось би, тут вже пахне якщо не криміналом, то принаймні матеріалом для дисциплінарного розслідування, чому дітей у світських закладах відволікають від уроків. Однак Садовий став на бік церковників. На щастя, група небайдужих львів'ян провели флешмоб  на підтримку Магдиш, і вже зявились фотожаби, а також заяви журналістів і активістів, де висміюється клерикалізація Львова. Втім, привернути увагу до явного порушення, коли богослужіння відбувається мало того, що в світській школі, так ще й під час уроків, мали б в першу чергу батьки, чи в крайньому разі чиновники, що відповідають за освіту, але схоже, і ті, й інші є слухняними баранами, які належать до церковної пастви. Тож пані Магдиш варто поспівчувати, що стала жертвою львівського дикунства.
linkReply

Comments:
From: shannar
2015-10-08 12:38 pm (UTC)
Жахливе інтерв'ю (перечитайте його уважніше!), але, якби не лист-звернення ієромонаха студита Юстина Бойка до Садового, то все могло б бути інакше. Cпівчувати Магдиш — себе не поважати.

Правильний варіянт, як на мене, це розвивати УПЦ МП та взагалі пастафаріанську віру.
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: cormix
2015-10-08 02:40 pm (UTC)
>УПЦ МП

Пан є москаль? Проше пана до гілляки...
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: irengloria
2015-10-08 05:12 pm (UTC)
Звісно, її випад про арабів трохи покоробив, але загалом в іншому вона каже слушні речі. А от справді не поважати себе - це розвивати УПЦ МП :-)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: bridgeur
2015-10-08 05:30 pm (UTC)
а я зрозумів це як випад проти себе
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: bridgeur
2015-10-08 05:20 pm (UTC)
Рамінь!
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: maksymus_vote
2015-10-08 06:56 pm (UTC)
Останні два місяці провів у такому селищі, де розваги або в генделику, або в церкві. Претензії в мене не до місцевих, котрі в наш час на кожен ідол хрестяться по дорозі маршрутки, а до національного управління культури, до державних установ, до начальників управлінь, зокреиа, що допускають існування селищ без елементарної світської культурної інфраструктури, бібліотек, клубів тошо. В мою частину на полігоні в суботу-неділю інколи приїздили з концертами виконавці релігійних пісень під виглядом волонтерів, управління ж культури не прислало жодного. Ну, а місцеві з культурної програми задовольнялися мордобоєм на дискотеці ввечері і вранішньою службою. Єдина користь від релігійності полягала в тому, що в неділю генделики зранку не працювали, а спиртне такий продукт, що ним не можна запастися наперед.

Садовий же політик перед виборами. Ризикуючи втратити голоси одних, намагається привернути інших. На місці може й спрацювати.
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: irengloria
2015-10-08 10:58 pm (UTC)
Досі здавалось, ви вважаєте, що політичні запити значною мірою формуються на підставі вимог населення, тобто що чиновники не робитимуть нічого для розвитку будь-якої інфраструктури, в тому числі й культурної якщо населення цього не вимагатиме.

Зрозуміло, що Садовий перед виборами не хоче втрачати підтримку церковників, але в даній ситуації він, по суті, виправдовує відверте неподобство з їхнього боку і намагається заткнути рота підлеглій, яка їх слушно критикує. Якщо це спрацює, то це якраз свідчитиме, що львів'яни схвалюють наступ клерикалів. Адекватним віруючим у цій ситуації мало б стати соромно передусім за церковників, які своєю реакцією на інтерв'ю зганьбились значно гірше, ніж їх зганьбила Магдиш.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: maksymus_vote
2015-10-09 02:47 am (UTC)
Недарма я вжив прикметник національний. Світська національна держава має пильнувати, щоб ця світськість була забезпечена навіть для чденів закритих громад. Умовно кажучи, має зривати хіджаб у школах чи будь-яких публічних установах, залишаючи релігійну віру в приватній сфері. Такі національні функції, що часто йдуть проти групових інтересів місцевих громад, і мають забезпечувати національні політичні еліти. Зокрема, бути на крок попереду від населення в питаннях прав людини (негайно посадити чи покарати без суду є частою вимогою), цінності життя (населення за смертну кару, напр). Як чиновник, постраждала за антиклерикальне інтерв'ю, цілком правильно зауважила речі, що знаходяться в національній компетенції, і про заклади культури, і про проникнення церков у школи. Навіть при протидії реґіональних політиків на такі випадки має звертати увагу національне управління культури, хоч як воно називається, і негайно втручатися. Власне, в положеннях про управління культури прямо записане завдання обласних та міських управлінь проводити державну політику. Хід за центром.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: irengloria
2015-10-09 11:52 am (UTC)
Але національна влада все ж таки залежить і від настроїв на місцях, бо на найближчих загальнонаціональних виборах місцеві можуть проголосувати за зручнішу для себе політсилу. Тим більш, не існує оптимального рецепту щодо того, яким має бути ставлення освітньої системи щодо релігії. В праці Ж.-П. Віллема "Європа та релігії" описано досить значне розмаїття підходів до цього питання: від повного ігнорування релігії (як у Франції), до обов'язкового вивчення певної конфесії (Ірландія, Греція). Мабуть, якби в цих країнах намагались нав'язати французьку систему, спроба б провалилась, бо вже на наступних виборах до влади прийшли б ті, хто відновив би статус-кво. Тобто, міра впливу церковників на світський навчальний процес таки залежить значною мірою від настроїв населення, і спроба спустити директиви згори може закінчитись провалом.
(Reply) (Parent) (Thread)